ПРАВДА ЖИТТЯ АБО СУЧАСНІ РЕАЛІЇ

928260

За оцінкою Об’єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІД (UNAIDS) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) від хвороб, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією та СНІД на планеті померло понад 25 млн. людей, понад 40 млн. – інфіковані ВІЛ. Пандемія ВІЛ-інфекції є однією з найбільш згубних в історії людства. За два місяці 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 2 262 нових випадків ВІЛ-інфекції. Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 282 620 випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 38 840 осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – це Дніпровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33% людей, у яких була виявлена ​​ВІЛ-інфекція, то в 2012 році це вже 51%. Вперше більше половини нових випадків передачі ВІЛ-інфекції відбулося через незахищений секс. У 2015 році цей показник склав 60%. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструється у молодих людей від 15 до 30 років. Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 290 000 чоловік. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 січня 2016 року на обліку в Україні стоїть 126 604 ВІЛ-позитивних пацієнта. До теперішнього часу не створено вакцини проти ВІЛ, лікування лише уповільнює перебіг хвороби і такі лікарські засоби коштують дуже дорого. Виходячи з усього вищесказаного ключову роль відіграє профілактика зараження, яка полягає в пропаганді захищеного сексу. Чи не правда, що вартість презерватива незначна в порівнянні з вартістю лікування?

three_women_looking_at_a_pregnancy_test_studio_206011-300x231Статистика невблаганна : на 100 пологів в Україні припадає 205 абортів. А це означає , що з 3-х вагітних жінок наважується народжувати лише одна. Для порівняння у Німеччині тільки одна з десяти перериває вагітність . Думаєте , ми аморальніші за німкень? Або менше любимо дітей? Ні, ні і ні. Тоді в чому проблема? Чому наші співвітчизниці піддають себе випробуванням? Справедливості заради потрібно відзначити, що ця цифра, що лякає трохи скорочується , особливо серед підлітків , але аборт як і раніше залишився найпоширенішим методом регулювання народжуваності , і в цьому відношенні ми все ще стоїмо в одному ряду зі слаборозвиненими державами. Понад триста тисяч перерваних вагітностей на рік ( !) , Причому кожен сьомий аборт роблять підлітки у віці від 15 до 17 років – і це тільки офіційна статистика. Хтось задався метою знищити націю? Витоки проблеми потрібно шукати не в тому, що трапився факт небажаної вагітності , а в тому , що цей самий факт « забезпечило ». Що стає причиною зашкалювання показників абортів , за кількістю яких ми попереду планети всієї ? Насправді , відповідь на це запитання проста і до образливого банальна . Як не сумно констатувати , але в нашому суспільстві досі відсутня культура сексу. З одного боку , він агресивно рветься в маси з екранів , книг , газетних розкладок , з іншого – як і раніше залишається табуйованим там , де юне покоління , по ідеї , повинно отримувати перші елементарні знання. Батьки кивають на школу , школа на батьків і що маємо в результаті?

79,7% жителів України не купують презервативи (за даними дослідження MMI UKRAINE, проведеного компанією TNS Ukraine. Опитано 5 тис. респондентів у віці 16-65 років, що проживають в містах з населенням 50 тис. чол. і більше.)! Близько мільйона подружніх пар в Україні не можуть мати дітей. Причина більшості випадків – зроблений колись аборт. 70 % жінок , які зробили аборт , потрібне лікування . 83 % чоловіків намагаються уникати теми абортів , вважаючи її «занадто складною» і «не чоловічою». Для багатьох і багатьох не презервативи , а аборт – засіб контрацепції ! У момент зачаття зародок дитини вже є людиною , а його знищення – вбивством людини. І на це треба дивитися прямо і серйозно .

Наші співвітчизники як і раніше впевнені : покласти в сумку презерватив – вірний спосіб штовхнути улюблене чадо на слизьку доріжку. Даремно хвилюємося . Доріжку це чадо знайде саме , або друзі підкажуть (80% статевих контактів відбувається через прямий або непрямий тиск однолітків ) , от тільки захиститися від неприємностей йому буде нічим. Або медики розкажуть , коли зустріч з останніми виявляється неминучою. Навчені сивиною тітоньки , конфузливо відводячи погляди по-старому , скотяться до святенницьких моралей на кшталт: «Соромно ! Ось я в твоєму віці … » А далі спогади про молодість , у часи якої сексу , як відомо не було. І замовчать про те , що середньостатистична радянська жінка за весь репродуктивний період робила від п’яти до восьми абортів (!) . В результаті пожинаємо багатий урожай виховного сурогату. При цьому про контрацепцію чули всі . Теоретично . Практично лише менше чверті вдається до неї . Решта покладаються на авось : так званий календарний метод з безпечними днями або перерваний статевий акт . Або на диво. У кого як . Старше ж покоління відрізняється особливою екзотичністю , щосили практикуючи «бабусині» , часто варварські експерименти з господарським милом , лимоном або марганцівкою , як і раніше даючи аналогічні поради своїм заміжнім дочкам і онучкам . Як і раніше слово “презерватив” це щось брудне і ні в якому разі не для сімейного життя … Вражає небажання в принципі користуватися таким простим і геніальним винаходом людства як презерватив. Все по-старому , раптом пронесе . Коріння цієї дрімучості почасти криються в нашому менталітеті.

Хочеться вірити , що сучасне покоління буде мудрим , більш цивілізованим і просунутим в питанні запобігання. А поки …

22Якщо у когось при прочитанні цієї статті склалося враження , що ми проти народження дітей і агітуємо за тотальне запобігання – зовсім ні! Ми також як і ви дуже стурбовані демографічною ситуацією в нашій країні. І пам’ятаємо про те , що за останні 20 років населення України зменшилося на 7 мільйонів . Ми хочемо , щоб українці перестали вважати аборт засобом запобігання , не заражались СНІДом , гепатитами , різними венеричними захворюваннями , щоб у сім’ях народжувалося багато бажаних дітей, щоб від діток не відмовлялися в пологових будинках , щоб вони виховувалися не в дитбудинках під опікою держави , а росли здоровими і щасливими в повноцінних сім’ях , щоб новонароджених немовлят не викидали на смітник , щоб нашій державі не доводилося відкривати так звані « вікна життя » , де залишають своїх дітей … Ми хочемо , щоб Україна стала цивілізованою європейською державою , а українці – здоровою і щасливою нацією.

З метою популяризувати такі важливі для здоров’я і безпеки речі, як презервативи, починаючи з 2007 року в усьому світі 13 лютого відзначають Міжнародний День Презерватива. День Презерватива призначений для всіх чоловіків і жінок дітородного віку. У цей день проводяться бесіди по правильному плануванню сім’ї, зміцненню здоров’я, зменшення незапланованих вагітностей і як наслідок цього – абортів.

Всесвітня організація здоров’я стверджує, що День Презерватива у першу чергу необхідний для підлітків. А в країнах третього світу підростаюче покоління взагалі практично нічого не знає про контрацепцію. Дуже важливо янайдетальніше розповісти молоді про те, який відбиток на все життя може залишити неправильна сексуальна поведінка і аборти. В День Презерватива проводяться масштабні навчальні лекції й семінари, поряд з ними проходять і благодійні концерти.

Назад в прес-центр