ІСТОРІЯ ПРЕЗЕРВАТИВІВ АБО АНГЛІЙСЬКИЙ ГУМОВИЙ ПЛАЩ

42

Якщо вірити всезнаючій статистиці , то щодня на планеті відбувається 114 мільйонів (!) статевих актів. А спробуємо уявити , що в кожному випадку акт любові приводив би до того результату , для якого він призначений природою – до дітородіння. На щастя , подібне людству не загрожує, принаймні , до тих пір , поки « сочиться сік гевеї, чудесної казкової гевеї … »

Гевея – це каучукове тропічне дерево , що вiдноситься до сiмейства молочайних, в основному культивуеться в Пiвденно-Схiднiй Азiї. З його соку роблять латекс. Цих дерев – цілі плантації. Країна-лідер по виробництву латексу – Малайзія. Гевея – високе дерево, вкрите коричневатою корою з білим нальотом і по зовнішньому вигляду нагадує рогатину ( стовбур як би розходиться у верхній частині ). З одного дерева виходить від 3 до 7,5 кг латексу на рік. З латексу ж , у свою чергу, виробляють штучку , за допомогою якої людині вдалося обдурити природу , відокремивши в захоплюючому процесі зачаття задоволення від відповідальності .

Презерватив (або кондом ) – винахід надзвичайно потрібний, і з важливості своєї мало чим поступається паровому двигуну . Він має свої особливості і свою історію: багатовікову , захоплюючу , яскраву і неоднозначну . І нехай факти з нашої статті дозволять вам блиснути ерудицією у самій підходячий для цього ситуації.

Презерватив – дуже корисний товар , який поєднує і профілактичну , і контрацептивну функції . Багатьом він просто рятує життя . І йому , зокрема, цивілізований світ зобов’язаний умінням контролювати народжуваність. Це зараз питання вирішується елементарно: заглянув в найближчий супермаркет , аптеку , купив , розгорнув , одягнув – і вперед. А те , на які хитрощі доводилося пускатися нашим предкам, заслуговує непідробного співчуття до їх многотрудної долі . Благородна справа оберігання (як від хвороб , так і надпланових спадкоємців ) своїм корінням сягає в сиву глиб тисячоліть.

99615080

У всякому разі , різні «штучки» знаходили при розкопках єгипетських пірамід , і фараони явно не були « першопрохідцями » питання. Найдавніший презерватив , датований 1670 роком , був виявлений в Лунді ( Швеція ) . Знайшли його невикористаним. У доданій , написаній по латині , інструкції говорилося , що даний засіб захисту призначено для багаторазового вживання , а щоб уникнути захворювань , перед застосуванням презерватив необхідно було занурити на деякий час в молоко.

Взагалі винахід першого прaобраза «гумки» приписується італійському анатому Габріеле Фаллопіо (1523-1563 рр. . ) . Перші відомі досліди в цьому напрямку були зроблені у ХVI ст . і описані в посмертно опублікованій праці De morbo gallico ( “Про французьку хворобу» , як тоді називали сифіліс) . Фаллопіо рекомендував використовувати проти венеричних хвороб тканеві « презервативи » , тобто льняні мішечки , просочені трав’яними настоями і спеціальними солями. Він також провів експеримент і випробував свій винахід на 1 100 особах , з яких ніхто не захворів сифілісом. До цього від непристойних хвороб чоловіків рятувала олія або тваринний жир. Вважалося , що інфекція проникає крізь пори і якщо їх закрити , то можна відчувати себе захищеним. Власне , порівнювати скромний льняний мішечок , просочений лікарським складом , і сучасне диво з найтоншого латексу – не цілком коректно . Але ж і «Мерседес » колись був простим возом … Льняні мішечки не набули популярності , тому широке поширення презервативи отримали лише з 1712 року, коли на конференції в Утрехті , присвяченій підписанню договору про завершення війни за іспанську спадщину , було дозволено виробляти засоби інтимного захисту з плівок і перетинок тваринного походження.

unnamedТермін « кондом » , використовуваний у всьому світі , стався , як свідчить легенда , від імені якогось британського доктора Кондома ,що служив при дворі англійського короля Карла II . Відомий життєлюб , душі не чаявшій в жінках , Карл на якомусь етапі зніяковів перед значним і все зростаючим числом спадкоємців . І перед Кондомом ставиться августійше завдання : покласти неподобству кінець . Що й спонукало останнього терміново створити вдосконалений , особливо надійний варіант презерватива. Зроблений він був з баранячих кишок , підданих особливій обробці . Тонкощі останньої медик зберігав у таємниці . І , можливо , мав на це всі підстави : потомство монарха перестало рости , а ім’я Кондома назавжди увійшло в історію як офіційна назва сучасних презервативів. Згідно іншої версії , воно пов’язане з однойменним містечком у Франції. Заповзятливий мер Кондома навіть заснував у ньому музей – погляди його відвідувачів радують більш ніж півтори тисячі « гумок » з усього світу. Багато хто, щоправда , вважає , що назва походить від латинського condos , що означає « вмістилище ». Так це чи ні – зараз складно визначити , але факт залишається фактом: саме в Англії застосування презервативів вперше одержало широке поширення, і , наприклад , навіть у « волелюбній Франції» презервативи звалися не інакше як capote d’anglaise – « англійський плащ ». Кондоми продавалися як дорогий товар , і Людовіку XVI в середині ХVIII ст. презервативи по дипломатичних каналах доставлялися прямо з Лондона. Технологічно ті презервативи були далекі від своїх нинішніх гумових побратимів , вироблялися вони з кишок або сечових міхурів тварин , підв’язувалися шовком. Тому не дивно, що сучасники називали їх « обладунки проти задоволення» і « павутина проти небезпеки ».

Технологічна революція у виробництві презервативів трапилася в ХIX ст. Американець Чарльз Гудьір винайшов в 1839 р. вулканізацію – процес перетворення сирого каучуку в міцну еластичну гуму. Незабаром стала освоюватися ще одна сфера застосування вулканізованої гуми – виробництво кондомів . Масове промислове виробництво презервативів дозволило відійти від колишньої трудомісткої і дорогої технології виробництва з тваринного матеріалу і зробити презерватив більш дешевим і доступним. Перші презервативи мали шов – до тих пір, поки в останній чверті ХIX століття не був винайдений латекс , а на початку ХХ . не був задіяний новий спосіб виробництва , що дозволяє створити цілісну оболонку і принципово не змінився досі – спосіб макання . Якщо коротко , то принцип виробництва такий: скляні форми, що мають задану конфігурацію , макають в рідкий латекс , після сушіння і вулканізації плівка знімається з форм і обробляється . Вулканізована латексна плівка стає презервативом. Більш ніж на 90 % презерватив складається з латексу , решта – спеціальні добавки, що є ноу – хау кожного підприємства. Основна складова презервативів – латекс. Це водна дисперсія каучуків , що містяться в молочному соку вічнозеленого дерева гевея ( hevea ) , що виростає у вологих тропічних лісах Латинської Америки та Південно -Східної Азії. Навіть якщо на упаковці презерватива вказана європейська країна , це не означає , що вони вироблені в Європі. Тенденція до зниження витрат виробництва призвела до того , що багато відомих європейських виробників перевели свої заводи ближче до районів виростання гевеї , тобто до основного джерела сировини для виробництва , або замовляють презервативи на заводах , розташованих у Південно-Східній Азії. Те , що в якості виробника на упаковці вказані Малайзія , Індонезія або Таїланд – погано для швейцарських годинників , але не для презервативів. У всьому світі традиційно найкращим вважається латекс з Малайзії .

Дореволюционная реклама презервативовОднак презервативи заслужили погану славу . І не тільки завдяки пристрасті до них Казанови або маркіза де Сада . Їх часто використовували в борделях в якості контрацептиву , з їх допомогою рятувалися від наслідків адюльтеру , словом , ставлення до цього засобу , як до символу незаконного сексу , дуже довгий час було негативним . Чи не до кінця двадцятого століття слово « презерватив » асоціювалося з гріхом і лише в 1972 (!) році воно було внесено в словники та енциклопедії.

Різноманітними були і шляхи використання презервативів. Використовувалися вони навіть для оберігання стовбурів карабінів при висадці десанту на пляжах Нормандії під час другої Світової війни , а також , приблизно 50 років пізніше , під час війни в Перській затоці. 60- ті роки виявилися непопулярними щодо використання презервативів. Передумови цьому дала віра в антибіотики , як ефективний засіб попередження венеричних захворювань , а також , широке поширення протизаплідних пігулок. Повернення до презервативів сталося на початку 80- х років. Однак справжнє відродження викликало опублікування у 1986 році звіту на тему СНІДу , з якого випливало , що коли в гру не входить стриманість, слід від самого початку і до кінця статевого акту використовувати презервативи. В основному , кондоми вважаються засобом протизаплідним , що відрізняється винятковою ефективністю без будь-якої побічної дії , і безумовно є єдиним засобом, що оберігає від зараження , якому можуть піддатися ті , хто не хоче утримуватися від сексу. А секс – як електрика: без запобіжників ніяк!

Назад в прес-центр